Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerka otvorila v Nitre výstavu Poľovníctvo a príroda

BRATISLAVA 9. júna –

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes slávnostne otvorila výstavu Poľovníctvo a príroda, ktorá sa koná v areáli Agrokomplexu v Nitre. Podujatie sa koná v dňoch 9. – 12. júna pod záštitou historicky prvého predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie.

„Poľovníctvo a ochrana prírody sú úzko prepojené. Nie je to len lov zveri, ale jeho neoddeliteľnou súčasťou je aj odborná činnosť zameraná na zachovanie, zveľaďovanie, ochranu a optimálne využívanie genofondu poľovnej zveri ako prírodného bohatstva Slovenska,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná. Podľa ministerky by pre každého poľovníka mal byť tento koníček zároveň poslaním, za ktorým sa skrýva množstvo práce vynaloženej pri starostlivosti o zver, ako aj láska, úcta i rešpekt k prírode.

Na najväčšom stretnutí poľovníkov za posledných päť rokov si môcť návštevníci oddnes pozrieť najlepšie poľovnícke trofeje zo Slovenska i zahraničia, poľovnícku kultúru, históriu a tradície. Vystavené sú výtvarné, fotografické, literárne a filmové diela s tematikou prírody, novinky poľovníckej vedy a výskumu, lovecké zbrane, poľovnícka móda a gastronómia. Súčasťou programu je Medzinárodná súťaž vo vábení jeleňov, ukážky poľovníckej kynológie, sokoliarstva, lukostreľby a loveckej hudby. Zaujať môžu zážitkové hry pre deti a ich rodičov, zamerané na poznávanie prírody a života lesnej zveri. Od 10. do 12. júna sa bude konať v priestoroch Agrokomplexu aj Medzinárodná výstava psov DOG EXPO NITRA 2016.

Michal FEIK
MPRV

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.