Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerka Gabriela Matečná dostala francúzske štátne vyznamenanie

BRATISLAVA 26. februára –

Ministerku Gabrielu Matečnú ocenili francúzskym štátnym vyznamenaním za zásluhy v poľnohospodárstve

·         Významné ocenenie svetového formátu

·         Po prvýkrát v histórii bol vyznamenaný občan Slovenska

Francúzsky minister poľnohospodárstva, agropotravinárstva a lesníctva Stéphane Le Foll udelil ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriele Matečnej Rad za zásluhy v poľnohospodárstve najvyššej triedy.

„Toto vyznamenanie je ocenením toho ako pani ministerka počas predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie bojovala za farmárov a poľnohospodárstvo. Obrovský ťah na bránu počas jej vedenia rady ministrov poľnohospodárstva za práva farmárov a v boji proti nekalým obchodným praktikám boli skutočne jedinečné,“ povedal pri odovzdávaní francúzsky minister Le Foll.

„Je to pre mňa obrovská pocta. Zároveň to však považujem za záväzok voči farmárom, ale i spotrebiteľom v boji za ich práva a férové trhové podmienky, v ktorom budem aj naďalej pokračovať,“ uviedla Gabriela Matečná.

Francúzske štátne vyznamenanie za zásluhy v poľnohospodárstve od roku 1881 udeľuje minister rezortu osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o významný prínos pre oblasť poľnohospodárstva. Ide o jedno z najvýznamnejších francúzskych štátnych vyznamenaní, ktoré v minulosti získali osobnosti ako Louis Pasteur, dánsky princ Henrik, Jacques Chirac, či Catherine Denevue. Aktuálne je na svete približne 400 žijúcich ľudí, ktorí sú držiteľmi Radu najvyššieho stupňa.

Michal Feik

Štátny radca |Odbor komunikácie a marketingu |Kancelária ministra

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.