Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

MOST-HÍD: Podpora štrajkujúcich učiteľov a pedagogických zamestnancov

BRATISLAVA 13. septembra – Vážnosť situácie v školstve a jeho dlhodobo neriešené problémy ženú učiteľov do ulíc. Po štrajkujúcich lekároch a štrajkujúcich zdravotných sestrách ide o učiteľov. Zapojenie sa do jednodňového výstražného štrajku ohlásilo takmer 90% základných a 80% stredných škôl. Bokom nezostáva ani vysoké školstvo.
Podpora učiteľom, ale aj nepedagogickým zamestnancom je potrebná. Na splnenie požiadaviek zvýšenia ich mzdového ohodnotenia, zabezpečenia dôstojných podmienok pri vykonávaní svojho povolania, či už po stránke materiálno technickej alebo etickej sa nedá nazerať len z pohľadu zlepšenia životnej úrovne ich rodín, zabezpečenia dôstojného postavenia učiteľov v spoločnosti, ale v týchto požiadavkách musíme vidieť aj iný rozmer. Tým rozmerom sú naše deti a ich budúcnosť.
Požiadavky, i keď sa zdá, že sa týkajú len učiteľov, sú vo svojej podstate požiadavkami, splnenie ktorých im umožní lepšie a kvalitnejšie vzdelávať naše deti. Vzdelaná populácia na každej úrovni školstva je nevyhnutným predpokladom pre lepšiu, kvalitnejšiu a prosperujúcejšiu spoločnosť a prosperujúci štát.
Strana Most-Híd vyjadruje podporu myšlienke dnešného štrajku učiteľov za dôstojné školstvo. Napriek nepriaznivej situácii, v ktorej sa naša ekonomika nachádza, napriek potrebe a nevyhnutnosti konsolidácie verejných financií, vláda musí nájsť zdroje a požiadavkám učiteľov vyjsť v ústrety.
Štrajkujúci učitelia volajú po dialógu s kompetentnými. Základom úspechu v každom spore je konštruktívny dialóg, v ktorom zúčastnené strany nájdu spoločnú reč a prejavia vzájomný rešpekt.

Zuzana Bačiak Masaryková
tlačová tajomníčka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.