Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

MOST-HÍD: Nesúhlasí s rozhodnutím GP obžalovať bývalých ministrov

BRATISLAVA 19. októbra – Strana Most-Híd vyjadruje poľutovanie nad rozhodnutím Generálnej prokuratúry vo veci obžaloby dvoch bývalých ministrov životného prostredia Lászlóa Miklósa (SMK) a Jaroslava Izáka (SNS) v prípade veternej kalamity vo Vysokých Tatrách v roku 2004.
Dôvodom sporného rozhodnutia boli dva protirečiace si zákony: Zákon o ochrane prírody a krajiny a Zákon o lesoch.
József Nagy, predchádzajúci minister životného prostredia( Most-Híd ): „Je to absurdné, chcem sa ich zastať. Prokuratúra ich bezdôvodne šikanuje lebo konali v zmysle zákona. A idem ďalej: Za to, že došlo k veľkým hospodárskym škodám, nie je možné viniť z nečinnosti ministrov životného prostredia, ale vtedajšie vlády.“
Minister životného prostredia postupoval rezortne správne, keď považoval za prioritu dodržiavať princíp bezzásahovosti v piatej zóne ochrany, tak ako je to v zákone.
Kým minister má zastávať priority vlastného rezortu, vláda ako kolektívny orgán, ktorá operatívne riadi štát pod vedením premiéra, má povinnosť a právomoci konfrontovať stanoviská a ak treba, prehodnotiť rozhodnutia jednotlivých ministrov vo vyššom celospoločenskom záujme.
A ak to nadrezortný záujem vyžiada, tak má vláda svojich členov právo zaviazať k udeleniu výnimiek, ktoré majú v kompetencii. Túto zodpovednosť však ani jedna vláda na seba neprijala.

Zuzana Bačiak Masaryková
tlačová tajomníčka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Ja že som nekompetentná? Presvedčím ho, že sa mýli! Daňová odborníčka Grant Thornton: Index daňovej spoľahlivosti nerieši problém s výsledkami daňových kontrol, hrozia reputačné a podnikateľské škody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.