Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

MORAVČÍK: Vláda našla peniaze pre vyvolených na úkor ostatných

BRATISLAVA 12. septembra – V čase, keď predseda vlády a minister financií strašia ľudí chýbajúcimi peniazmi v štátnom rozpočte, sa záhadne našli nevyčerpané milióny eur na ministerstve hospodárstva. Dobrý minister hospodárstva by nájdené financie navrhol použiť na zmiernenie zamýšľaného zvyšovania priamych daní. Zvyšovanie priamych daní bude totiž negatívne pôsobiť na konkurencieschopnosť Slovenska a na náš hospodársky rozvoj. Naša konkurencieschopnosť bola pritom tento rok vyhodnotená ako tretia najhoršia v Európskej únii. Tento návrh v kombinácii so zvyšovaním daní z príjmu bude mať negatívny vplyv na tri ukazovatele našej konkurencieschopnosti: na štruktúru verejných výdavkov, na poškodzovanie konkurenčného prostredia a na motiváciu investovať a pracovať.
Minister hospodárstva sa rozhodol namiesto ochrany všetkých zamestnávateľov, navrhnúť presun peňazí do programu investičných stimulov pre vyvolených. V čase, keď sa niektoré podniky stanú nekonkurencieschopné kvôli zvýšeniu daní, tak iné budú dostávať daňové úľavy. Je to hazard so slovenským hospodárstvom. Schválenie tohto zámeru vládou zároveň ukázalo, ako úprimne to myslí so šetrením. Potvrdzuje sa pritom varovanie KDH z pred troch mesiacov, že konsolidáciu verejných financií sa chystá vláda zneužiť pre nazbieranie peňazí do fondu pre vyvolených a ich následné veľkorysé rozdávanie na úkor ostatných.

Miloš Moravčík, podpredseda KDH pre verejné financie

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Vila byty Pri lesíku: Unikátny projekt, ktorý patrí medzi TOP 5 najzaujímavejších stavieb roka 2021 Valné zhromaždenie SKSI 2022 opäť potvrdilo správne smerovanie v SKSI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.