Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

MORAVČÍK: Kažimírov plač nad rozpočtom je falošný

BRATISLAVA 31. júla – Predseda vlády dnes v parlamente informoval o negatívnom vývoji štátneho rozpočtu, v ktorom podľa neho tento rok chýba 500 mil. eur. Jednou z príčin sú výpadky pri výbere DPH. Ani predseda vlády ani minister financií však nepriznali svoj podiel viny na tomto stave.
Jednou z príčin, prečo sú vysoké výpadky na DPH je to, že ani po 4 mesiacoch vo vláde minister financií nezabezpečil nákup potrebného softvérového a dátového vybavenia na kontrolu výberu DPH. Kontroly sa preto robia s nedostatočnou softvérovou asistenciou. Úradníci nedokážu vyhodnocovať úroveň rizikovosti firiem z hľadiska podvodov a preto ani kontroly nie sú účinné. Šetrenie ministerstva financií na dátach a softvéri v tomto prípade spôsobuje štátu škody v desiatkach miliónov eur a vytvára priestor na ďalšie daňové úniky. Ak by minister financií riešil problém zle fungujúcej daňovej kontroly, tak by dnes nemusel toľko plakať nad problémami štátneho rozpočtu.

Miloš Moravčík, podpredseda KDH pre verejné financie

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Vila byty Pri lesíku: Unikátny projekt, ktorý patrí medzi TOP 5 najzaujímavejších stavieb roka 2021 Valné zhromaždenie SKSI 2022 opäť potvrdilo správne smerovanie v SKSI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.