Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MO: Reakcia na zavádzajúci článok týždenníka Plus 7 dní

BRATISLAVA 25. júna – Ministerstvo obrany chce upozorniť na ďalší zavádzajúci článok v dnešnom vydaní týždenníka Plus 7 dní s názvom „Kto šéfuje obrane?“. Článok anonymného autora narába s nepravdivými informáciami. Ak by mal autor článku záujem o pravdivé informovanie verejnosti, takýto článok by nevznikol. Opýtal by sa totiž na Ministerstve obrany SR, či minister dostal oficiálnu pozvánku na konferenciu Globsec. Autor článku pravdepodobne nemal o odpoveď záujem, pretože by nemal za čo ministra kritizovať. Minister obrany Martin Glváč mal v čase konferencie Globsec bilaterálne rokovania so zástupcom generálneho tajomníka NATO Alexandrom Vershbowom, ale aj ministrami obrany Poľska, Macedónska a Čiernej Hory. Ďalším nezmyslom v článku je tvrdenie, že minister obrany nerád cestuje do Bruselu a pritom aj tento týždeň sa tam zúčastnil na rokovaniach s rezortnými kolegami z krajín NATO. Ministerstvo obrany SR je zvyknuté na manipulatívne a zavádzajúce články v týždenníku Plus 7 dní, ktorých cieľom je negatívne informovať o aktivitách súčasnom vedení rezortu obrany. Jeho čitateľom pravidelne podsúva dezinformácie o ministerstve obrany Lukáš Milan – predĺžená ruka bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka, ktorý si ho vybral za vedúceho oddelenia pre mediálnu podporu a šéfa rezortného časopisu. V súvislosti s týmto ďalším tendenčným článkom žiada Ministerstvo obrany SR týždenník Plus 7 dní o opravu zavádzajúcich tvrdení. Sme presvedčení, že politické sympatie k strane SaS, jej podpredsedovi a osobná zatrpknutosť, by nemali mať prednosť pred právom verejnosti na objektívne informovanie.

Komunikačný odbor MO SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Jesenná ITAPA 2023: Digitalizované zdravotníctvo je náš cieľ. Najskôr tu ale musíme dokončiť rozbehnuté projekty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.