Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mierová snaha taiwanského prezidenta o sporných ostrovoch

BRATISLAVA 13. septembra – Napätie vo Východočínskom mori sa začalo stupňovať potom, čo Čína vyslala 2 lode na monitorovanie sporných, neobývaných ostrovov, na ktoré si robí nárok Čína, Taiwan a Japonsko, ale znárodnila ich japonská vláda podpisom kúpnej zmluvy na tri z ostrovov.

Územný spor o súostrovie piatich neobývaných ostrovov, ktoré sú na Taiwane známe ako Tiaoyutai, v Japonsku ako Senkaku a v Číne ako Diaoyu má dlhú históriu diplomatických hádok.

Čeliac rastúcim obavám o sporné územie, Nan-Yang Lee, zástupca Čínskej republiky (Taiwan) na Slovensku dúfa, že všetky zainteresované strany vezmú do úvahy Iniciatívu o mieri vo Východočínskom mori prezidenta Ma v záujme zachovania bezpečnosti a stability v regióne.

Lee sa vyjadril, že prezident Čínskej republiky (Taiwan) vyzval všetky zaujaté strany aby preukázali zdržanlivosť a vyhli sa stupňujúcim konfrontačným činom, aby odložili spory a neprerušili dialóg, aby rešpektovali medzinárodné právo a riešili spory mierovou cestou, aby hľadali konsenzus a zostavili Kódex správania vo Východočínskom mori, a aby vytvorili mechanizmus spolupráce pre skúmanie a rozvíjanie zdrojov vo Východočínskom mori.

Podľa prezidenta Ma má byť Iniciatíva realizovaná v dvoch etapách. Prvá etapa zahŕňa propagáciu myšlienky riešenia sporu mierovým dialógom a recipročným vyjednávaním za účelom posilnenia vzájomnej dôvery a kolektívneho prínosu. Druhá etapa predstavuje vytvorenie mechanizmu pre spoločný prieskum a rozvoj zdrojov, ktorý vytvorí sieť mieru a spolupráce vo Východočínskom mori.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Územné nároky Maďarska odmietame, ruská anexia Krymu nám ale nevadí. Je to výsledok dezinformačných kampaní Kremľa, zistila štúdia RosenHAUS prinesie do Vrakune moderné bývanie, možnosti relaxu aj nové služby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.