Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Žalobu SE a. s. súd zamietol, štát platiť nebude

BRATISLAVA 24. apríla –

Krajský súd v Bratislave včera zamietol žalobu Slovenských elektrární, a.s. (SE a.s) voči Ministerstvu hospodárstva SR. Potvrdil tak rozhodnutie Okresného súdu Bratislava II, ktorý už 19.7.2012 zamietol žalobu SE a.s. voči MH SR o náhradu škody vo výške 94.486.116 Eur. Takto si SE a.s. vyčíslili škodu, ktorá mala predstavovať rozdiel medzi trhovou a regulovanou cenou elektriny.

„Toto rozhodnutie považujem za úspech, že sa Krajský súd v Bratislave stotožnil s našou argumentáciou. Za údajnú škodu, ktorá mala vzniknúť Slovenským elektrárňam, a.s. MH SR nezodpovedá“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

SE a.s. tvrdili, že škodu im spôsobilo rozhodnutie MH SR, ktoré im uložilo dodávať domácnostiam a malým podnikom v rokoch 2009 a 2010 elektrickú energiu vo všeobecnom hospodárskom záujme za regulovanú cenu. Už okresný súd v rozsudku uviedol, že samotné rozhodnutie MH SR nemohlo vyvolať vznik prípadnej škody. S tým sa stotožnil aj odvolací súd a uznal rozsudok okresného súdu za správny a dostatočne odôvodnený.

Proti rozsudku Krajského súdu v Bratislave už nie je možné podať odvolanie a rozsudok nadobudne právoplatnosť po doručení jeho písomného vyhotovenia účastníkom konania.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.