Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Výsledky rokovania Slovensko-gruzínskeho podnikateľského fóra

BRATISLAVA 19. júna –

V Bratislave sa 19. 6. 2015 konalo Slovensko-gruzínske podnikateľské fórum. S prezidentom Gruzínskej republiky Giorgim Margvelašvilim ho otvoril minister hospodárstva SR Vazil Hudák. Prítomní boli aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Gruzínskej republike Rudolf Michalka a jeho náprotivok Alexander Nalbandov.

Podnikateľské fórum zorganizovalo Ministerstvo hospodárstva SR a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci so Slovak Business Agency, Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstvom zahraničných vecí SR.

Hlavným zámerom bolo prezentovať investičné a obchodné možnosti vzájomnej slovensko-gruzínskej spolupráce. Ponúknutú príležitosť využilo 52 slovenských a gruzínskych spoločností z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, stavebníctva, farmaceutického priemyslu, finančných služieb a výstavníctva.

Súčasťou podujatia bolo podpísanie Memoranda o spolupráci medzi Slovak Business Agency (SR) a Entrepreneurship Development Agency (Gruzínsko), zamerané na podporu malých a stredných podnikateľských subjektov oboch krajín formou vzájomnej výmeny informácii, transferu technológií, mentoringu, vzdelávania a využívania znalostí z projektov R&D, akademických výskumov, priemyselného dizajnu, kreatívneho výskumu a iných odvetví hospodárstva.

Minister Vazil Hudák s Giorgim Margvelashvilim počas krátkeho bilaterálneho rokovania prediskutovali možnosti spolupráce medzi slovenskými a gruzínskymi podnikateľskými subjektmi a participáciu slovenských spoločností na projektoch v Gruzínskej republike, zameraných na oblasť elektrotechniky, energetiky, výstavby a rekonštrukcie infraštruktúry a prenosových sústav, modernizácie železničnej a cestnej siete, vodného hospodárstva a v neposlednom rade v oblasti turizmu a potravinárstva, hlavne z hľadiska dodávok technológií a modernizácie spracovateľského sektora.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.