Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Vazil Hudák v Číne

BRATISLAVA 24. novembra –

Minister hospodárstva Vazil Hudák je od nedele, 22. novembra na zahraničnej pracovnej ceste v Číne. Včera (23.11) absolvoval stretnutie so spoločnosťou Huawei, na ktorom čínska strana potvrdila záujem o ďalší rozvoj ich pôsobenia na Slovensku. Dôraz kladú na podporu R&D a na zapojenie sa do národného inovatívneho klastra v oblasti IKT. Druhé stretnutie bolo s firmou Wanfeng. Ide o najväčšieho dodávateľa komponentov pre autá Číne, ale firma sa zaoberá aj investíciami v oblasti finančných služieb a nehnuteľností. Jej predstavitelia prejavili záujem o prepojenie so slovenskými dodávateľmi pre automobilky, o investície v oblasti robotiky, ale aj v oblasti finančných služieb. Investičné možnosti na Slovensku skúma aj spoločnosť CEFC, ktorá už aktívne investuje napríklad v Českej republike. V prípade Slovenska sa zaujímali predstavitelia firmy CEFC najmä o oblasť energetiky a nových technológií. Posledným stretnutím bolo rokovanie so spoločnosťou Kinex. Došlo k dohode o spolupráci v oblasti distribúcie výrobkov Kinexu (valivé ložiská) v Číne a v Ázii.

Dnes (24.11) Výskumný ústav jadrovej energetiky podpísal v Číne za prítomnosti ministra hospodárstva Vazila Hudáka s čínskou národnou jadrovou korporáciou (CNNC) memorandum. Podpísanie memoranda o spolupráci s čínskou štátnou agentúrou pre atómovú energiu (CAEC) potvrdilo záujem čínskych partnerov o spoluprácu so Slovenskom v oblasti jadrovej energetiky, v celom jadrovom reťazci. To znamená od dodávok jadrového paliva, cez výstavbu a manažovanie jadrových zariadení, až po odstavenie (decommissioning) jadrových zariadení. Čínska strana zároveň navrhla spoluprácu v oblasti jadrových projektov v tretích krajinách, nakoľko Čína už v súčasnosti buduje alebo plánuje výstavbu atómových zariadení v Ázii, Južnej Amerike, v Afrike a Európe.

Mgr. Miriam ŽIAKOVÁ
Kancelária ministra
Hovorkyňa
Ministerstvo hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.