Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Tomáš Malatinský láka investorov v Londýne

BRATISLAVA 23. júna –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský odcestoval na pracovnú návštevu Spojného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Cieľom pracovnej cesty je prediskutovať vzájomné podnikateľské vzťahy so zámerom prilákať ďalšie investičné projekty.
Minister T. Malatinský už dnes dopoludnia absolvoval rokovanie s vedením mesta Londýn. Diskusia bola zameraná na bankový a finančný sektor. Popoludní vystúpi na investičnom fóre a potom má naplánované stretnutie s ministrom pre obchod a investície Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Lordom Livingstonom. Zajtra by mal minister T. Malatinský absolvovať rokovanie s ministrom UK pre energetiku Edom Daveym, ďalej rokovanie so zástupcami bankových domov ako Barclays, Citibank a JP Morgen.
Zahranično-obchodná výmena UK – SR dosiahla v roku 2013 hodnotu 3,63 mld. €, čo predstavuje 8. pozíciu na celkovom zahraničnom obchode SR. Z pohľadu celkového slovenského exportu bolo UK v roku 2013 na 7. mieste a v prípade celkového dovozu do SR zaujíma UK 11. pozíciu.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Erózia vytvorila Kamennú izbu. V Šiatorskej Bukovinke sprístupnili novú turistickú lokalitu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.