Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Štátny tajomník Rastislav Chovanec otvoril strojársky veľtrh

BRATISLAVA 24. mája –

Pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR dnes na Výstavisku Agrokomplex Nitra otvoril štátny tajomník rezortu Rastislav Chovanec 23. Medzinárodný strojársky veľtrh 2016. Návštevníkom ponúka množstvo expozícií s najnovšími riešeniami a technológiami zo sveta strojárstva. Počas veľtrhu na výstavisku udelia ocenenia v súťaži „Inovatívny čin roka 2015“, ktorú vyhlásilo ministerstvo hospodárstva s cieľom povzbudiť podnikateľské subjekty i fyzické osoby k inovatívnym aktivitám.

Medzinárodný strojársky veľtrh sa aj vo svojom 23. ročníku zameriava najmä na novinky. Významné firmy z domova aj zo zahraničia na výstavisku predstavujú najnovšie stroje, zariadenia, výrobky alebo samotné technológie výroby. Nejde len o statické ukážky exponátov, odborná i laická verejnosť môže na vlastné oči vidieť procesy a chod strojov či prístrojov a priamo s vystavovateľmi sa poradiť o ich využití vo výrobných

Štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec pri otvorení veľtrhu potvrdil, že strojárskemu priemyslu rezort venuje veľkú pozornosť a zabezpečenie jeho rozvoja a konkurencieschopnosti je priorita. „Hlavnou úlohou v súvislosti s budúcou orientáciou slovenského strojárstva je najmä nastavenie optimálnych podmienok na prechod z výrobných na vývojovo-výrobné a výskumné entity,“ zdôraznil.

V rámci veľtrhu dnes ocenia aj výrobky prihlásené do súťaže „Inovatívny čin roka 2015“. Cieľ tejto súťaže o Cenu ministra hospodárstva SR je upozorniť širokú verejnosť na zaujímavé inovačné aktivity slovenských podnikateľov. Hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Zväzu priemyselných výskumných a vývojových organizácií, Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky, Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a Slovenského živnostenského zväzu dostala v aktuálnom ročníku 24 súťažných prihlášok v troch kategóriách: Výrobková inovácia, Technologická inovácia, Inovácia služby. V prvej z nich získala prvenstvo firma EKOM spol. s.r.o., Piešťany za Medicínsky kompresor DK 50DI, za technologickú inováciu najvyššie ocenili MATADOR Industries, a.s., Dubnica nad Váhom za súťažný návrh Aplikácia kolaboratívneho robota a v kategórii inovácie služby zvíťazila spoločnosť CEIT, a.s., Žilina za súťažný návrh Virtuálny trenažér.

Maroš Stano
hovorca ministra hospodárstva

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Ochorení na Alzheimerovu chorobu pribúda a týka sa stále mladších ľudí. Nádej na účinnú liečbu priniesli slovenskí vedci

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.