Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. augusta 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: SR sa snaží s Tureckom zintenzívniť spoluprácu v energetike

BRATISLAVA 19. augusta (SITA) –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský ako člen delegácie prezidenta SR Ivana Gašparoviča odlieta na pracovnú návštevu do Turecka. “Chceme podporiť účasť slovenských subjektov na energetických projektoch v Turecku. Dá sa povedať, že slovenské subjekty by mohli na týchto projektoch participovať, čomu sme chceli dať aj vládnu podporu,“ povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský. Vláda SR totiž na dnešnom mimoriadnom rokovaní schválila memorandum o spolupráci v energetickej oblasti. „Memorandum by sa v Turecku malo podpisovať zajtra (20. 8. 2013) a bol potrebný súhlas vlády. Pričom najbližšie rokovanie vlády je naplánované na stredu (21.8.2013). Preto sa dnes konala mimoriadna schôdza s týmto jedným bodom,“ zdôvodnil po rokovaní kabinetu minister hospodárstva T. Malatinský
Podľa schváleného memoranda majú obe krajiny spolupracovať napríklad v oblasti obnoviteľných zdrojov či v jadrovej energetike. S tureckými firmami by mali taktiež naše spoločnosti rozvíjať uhoľné baníctvo a spolupracovať pri výstavbe a prevádzke tepelných a vodných elektrární. “Turecko je z dlhodobého výhľadu pre Slovensko bezpochyby zaujímavý a perspektívny trh. Ide o blízky a dosiahnuteľný trh aj pre malé a stredné podniky“, pripomenul šéf slovenského rezortu hospodárstva.
Minister T. Malatinsky sa okrem iného stretne s ministrom energetiky a prírodných zdrojov Turecka Tanerom Yildizom ako aj s tureckými podnikateľmi. „Ekonomická úroveň našich krajín a aj intenzita vzájomných stretnutí najmä v poslednom období, ma utvrdzujú v presvedčení, že si máme čo navzájom ponúknu“, konštatoval minister T. Malatinský. Slovensko dokáže takmer ihneď ponúknuť moderné výrobky, technológie ale aj expertov v oblasti vodného hospodárstva a čistenia odpadových vôd, automobilov a ich komponentov, infraštruktúry a cestného inžinierstva, strojárenskej výroby, tovarov sklárskeho priemyslu, chemických výrobkov, pneumatík, oceľových rúr, textilných strojov či monitorovacích zariadení letísk. Perspektívnymi položkami slovenského exportu môžu byť aj elektronické komponenty, telekomunikačné zariadenia a prístroje, obrábacie stroje, špeciálne chemikálie a liečivá, potravinárske výrobky, stavebná technika alebo vzduchotechnika.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

su

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Seyfor opäť nakupoval. Pred koncom roka dokončil akvizíciu ďalších dvoch českých firiem v hodnote miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.