Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rozvoj spolupráce s Indonéziou

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský po pracovnej ceste v Južnej Kórei odlieta do Indonézie, kde sa ( 2. – 3. decembra 2013) uskutoční 3. zasadnutie Medzivládnej zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu (MVK) medzi Slovenskou republikou a Indonézskou republikou.

Cieľom MVK je zhodnotenie obchodno – ekonomickej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Indonézskou republikou od ostatného zasadnutia, ktoré bolo v Bratislave v apríli 2010. Slovensko venuje primeranú pozornosť rozvoju najmä ekonomických vzťahov s Indonéziou. „Z hospodárskeho hľadiska Slovensko vníma Indonéziu ako krajinu s potenciálom pre umiestnenie výrobkov automobilového, strojárenského, chemického a elektrotechnického priemyslu, výrobkov špeciálnej techniky, dodávok investičných celkov pre výstavbu elektrární, cementární a výrobných kapacít potravinárskeho priemyslu. Indonéziu považujem za dôležitú krajinu v regióne juhovýchodnej Ázie “, povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský.

Po ukončení MVK minister T. Malatinský otvorí 8. Slovensko – indonézske obchodné fórum, ktorého sa zúčastnia podnikatelia oboch krajín v oblasti strojárenstva, energetiky poľnohospodárstva a výstavby infraštruktúry. Minister sa potom zúčastní na rokovaní ministerskej konferencie WTO.

Export Slovenska do Indonézie má v posledných rokoch stúpajúci trend. V roku 2010 jeho hodnota dosiahla 11 mil. €, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2009, predstavuje nárast o 45 %. Pozitívne sa vyvíjal slovenský export do teritória aj v roku 2011 a 2012, kedy dosiahol hodnotu 10,2 mil. € a 12,4 mil. €, čo je nateraz najväčšia dosiahnutá hodnota slovenského exportu vôbec.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SkyToll úspešne otestoval satelitné mýto v Indii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.