Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rozširovanie výroby v spoločnosti Sungwoo Hitech v Žiline

BRATISLAVA 13. novembra –

V Žiline vznikne 200 – 400 nových pracovných miest rozširovaním výroby v spoločnosti Sungwoo Hitech. Aj s touto správou sa z pracovnej cesty z Kórey vracia minister hospodárstva Pavol Pavlis.

Spoločnosť Sungwoo Hitech informovala ministra hospodárstva počas jeho zahraničnej pracovnej cesty v Kórei na spoločnom stretnutí v Soule, že na Slovensku rozšíri svoju výrobu a vytvorí 200 až 400 nových pracovných miest. S výstavbou ďalšej časti závodu začne už v najbližších týždňoch a plánuje preinvestovať od 40 do 60 miliónov eur. Novovytvorené pracovné miesta chce pritom až v rozsahu jednej pätiny obsadiť vysokoškolsky vzdelanými zamestnancami.

Spoločnosť plánuje požiadať aj o štátnu pomoc a od výšky poskytnutej štátnej pomoci bude závisieť definitívny rozsah investície. Spoločnosť Sungwoo Hitech zamestnáva v Žiline 700 pracovníkov.

Miriam Žiaková
hovorkyňa ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami O krok bližšie k digitálnemu úradu práce. Nový portál zjednodušuje hľadanie zamestnania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.