Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rezort hospodárstva pozýva na výstavu „Mladý tvorca 2015“

BRATISLAVA 27. apríla –

Zajtra začne na výstavisku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra 23. ročník výstavy „Mladý tvorca 2015“, ktorá potrvá do 30. apríla 2015. V prvý deň výstavy 28. 04. 2015 bude prebiehať seminár k tematike duálneho odborného vzdelávania. Seminár je určený pre riaditeľov a pedagogických zamestnancov stredných škôl. Podujatie je opätovne spojené s Veľtrhom práce JOB-EXPO 2015, XVII. európskymi dňami pracovných príležitostí a festivalom remeselníkov Ľudové umelecké remeslá.

Na výstavu sa prihlásilo 140 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, ktorí budú na ploche 4 000 m2 prezentovať svoju činnosť a širokú škálu učebných a študijných odborov, ktoré vyučujú. V rámci podpory zavádzania duálneho systému vzdelávania mladých ľudí na Slovensku a v súlade s vývojom trhu práce a požiadavkami zamestnávateľov, budú školy aplikujúce tento systém vystavovať spoločne so svojím zamestnávateľským partnerom. Organizátori očakávajú, že sa im takouto formou podarí nasmerovať záujem žiakov základných škôl, ktorí sa rozhodujú o budúcom povolaní, a ich rodičov na učebné a študijné odbory žiadané trhom práce.

Pri realizácii výstavy spolupracujú:

· Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
· Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
· Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
· Ministerstvo vnútra SR
· Ministerstvo obrany SR
· SAMSUNG
· Združenie pre rozvoj stredoškolského odborného vzdelávania
· Nitriansky samosprávny kraj
· Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra, š.p.
· Úrad priemyselného vlastníctva
· Štátny inštitút odborného vzdelávania

Výstavu budú sprevádzať mnohé podujatia ako sú:

· prezentácia policajných a požiarnych zložiek, ukážky vojenskej techniky a výzbroje, ukážky profesionálneho výcviku psov, prehliadka vozidiel
· prezentácia aktuálnej protidrogovej tematiky, zdravý spôsob života mladých ľudí,
· konferencia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o duálnom vzdelávaní
· prezentácia poradenstva úradu práce pre ZŠ
· prednášky venované problematike duševného vlastníctva – „Ako si chrániť nápady“
· vystúpenia žiakov v záujmovej a umeleckej činnosti

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.