Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Reakcia ministra hospodárstva na článok Trendu “Žigovu firmu riešia pre obchody s drevom”

BRATISLAVA 25. októbra –

Minister hospodárstva od roku 2006, keď sa stal poslancom NR SR, je už výhradne akcionárom spoločnosti. Pozastavil si činnosť podnikania a vzdal sa štatutárstva vo všetkých firmách. Spoločnosť riadi odvtedy výlučne manažment, s ktorým nekonzultuje ani výber obchodných partnerov, ani konkrétne obchody. Na druhej strane ide o absurdnú situáciu, pretože spoločnosť Taper je v tomto prípade priamo poškodená konaním nepoctivého dodávateľa. Svoje povinnosti, vrátane daňových, vo vzťahu k štátu, má riadne vysporiadané a konala pritom aj nad rámec bežných pravidiel. To, čo aktuálne rieši táto obchodná spoločnosť je to, čo riešia s daňovými úradmi stovky podnikateľov. Tí doplácajú na nepoctivych dodávateľov, ktorí si neplnia riadne povinnosti.

Minister vyjadruje rozčarovanie a počudovanie, že unikli informácie zo živého spisu, ktorý obsahuje daňové tajomstvo a je predmetom diskusie s daňovým úradom. Súčasne zdôrazňuje, že nič netají a na cely prípad upozornil týždenník Trend sám.

Maroš Stano

hovorca Ministerstva hospodárstva SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Už stačilo! Tesco rozširuje pomoc obetiam domáceho násilia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.