Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rada ministrov EÚ pre energetiku o energetickej bezpečnosti

BRATISLAVA 7. júna –

Rada ministrov EÚ pre energetiku včera rokovala v Luxemburgu o energetickej bezpečnosti

Hlavné témy diskusie ministrov členských krajín boli návrh nariadení o bezpečnosti dodávok plynu a návrh rozhodnutia o medzivládnych dohodách v oblasti energetiky. Obidva sú dôležité z pohľadu energetickej únie ako jednej z priorít slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Slovenskú delegáciu viedol minister hospodárstva Peter Žiga. V rámci diskusie k nariadeniu o bezpečnosti dodávok plynu rezonovali hlavné otvorené otázky, ktoré sa týkajú regionálnej spolupráce, mechanizmu solidarity a transparentnosti plynárenských kontraktov. K návrhu rozhodnutia o medzivládnych dohodách v oblasti energetiky bolo prijaté všeobecné smerovanie Rady.
Holandské predsedníctvo následne informovalo hlavných výstupoch z aprílového neformálneho rokovania Rady, ktoré sa týkajú nového dizajnu trhu s elektrinou. Minister Peter Žiga predstavil program slovenského predsedníctva v oblasti energetiky a v tejto súvislosti absolvoval aj viacero bilaterálnych rokovaní, ktoré potvrdili ambiciózne očakávania partnerov v súvislosti s ďalším rozvojom energetickej únie.
„Táto rada sa už niesla vyslovene v znamení blížiaceho sa predsedníctva Slovenska v EÚ. Bolo to cítiť na každom stretnutí,“ skonštatoval Peter Žiga.
Na záver rokovania mu holandský minister hospodárstva Henk Kamp symbolicky odovzdal predsedníctvo v príslušných oblastiach.

Mgr. Maroš Stano
hovorca, kancelária ministra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami ZSL zimná sezóna 2023/2024: Svetový pohár v Jasnej privítal 132 špičkových športovkýň z 30 krajín a vyše 30-tisíc návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.