Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Projekty EÚ dajú prácu 1 725 nezamestnaným

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) –

Ministerstvu hospodárstva SR ako Riadiacemu orgánu pre OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast (OP KaHR) a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre (SIEA) sa podarilo v krátkom čase ukončiť schvaľovací proces prvej z celkovo troch výziev na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok vyhlásených v rámci tzv. iniciatívy na zamestnávanie mladých ľudí a podporu malých a stredných podnikov.
MH SR ukončilo hodnotiaci a výberový procesu výzvy s kódom KaHR-111SP-1201 zameranej na podporu zavádzania inovatívnych a vyspelých technológií v priemysle a službách. Celkovo bolo úspešných 163 žiadostí v hodnote požadovaného príspevku 149,7 mil. EUR. Po uzatvorení zmlúv s úspešnými žiadateľmi sa nepriamo, prostredníctvom investičných projektov, vytvorí záväzok zriadiť celkovo až 1 725 pracovných miest, z čoho viac ako polovica, 975 pracovných miest je určená pre mladých nezamestnaných ľudí do 29 rokov. Tieto budú vytvárané postupne, počas implementácie jednotlivých projektov, podmienkou je ich dlhodobá udržateľnosť, t.j. 5 rokov od ukončenia realizácie projektu.
„Doterajšie výsledky zatiaľ ďaleko prevýšili naše očakávania. Máme ešte pred sebou ukončenie dvoch výziev v rámci tejto iniciatívy, ale údaje ktorými disponujeme zo stoviek spracúvaných žiadostí, jednoznačne preukazujú, že záväzok, ktorý sme dali Európskej komisii a vláde SR v podobe vytvorených nových pracovných miest určite prekročíme. Som spokojný aj s časom, za ktorý sme dokázali výzvu ukončiť. Urobili sme množstvo úprav v našich procesoch a odrokovali množstvo vylepšení, ktoré nám dnes prinášajú dobré výsledky. Dúfam, že to ocenia predovšetkým podnikatelia“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.
Najviac schválených žiadostí bude realizovaných v Žilinskom kraji, kde v rámci 37 projektov bude vytvorených 268 pracovných miest z čoho väčšina, 169 miest je určená pre nezamestnaných ľudí do 29 rokov. Miera nezamestnanosti v miestach realizácie projektov v tomto kraji predstavuje 9 – 14%. Najviac pracovných miest bude vytvorených v Prešovskom kraji. Z 346 novovytvorených pracovných miest je 186 určených pre mladých ľudí. Nové pracovné miesta budú vytvorené v rámci 30 schválených žiadostí, pričom miera nezamestnanosti v miestach realizácie projektov predstavuje 14 a v niektorých prípadoch až 27%.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.