Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR predložilo novelu o najtransparentnejšom predaji akcii štátu

BRATISLAVA 23. apríla –

Vláda Slovenskej republiky na svojom dnešnom rokovaní schválila novelu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 92/1991 Zb. o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby v znení neskorších predpisov z dielne MH SR. Novela vytvára zákonné predpoklady pre možnosť predaja akcií štátu a FNM SR novým postupom.

„Zámerom návrhu zákona je vytvoriť zákonné predpoklady pre možnosť realizácie predaja akcií (cenných papierov) štátu a FNM formou verejnej ponuky (IPO). Aktuálne platný zákon navrhovaný postup privatizácie neupravuje a existujúce formy privatizácie (priamy predaj, verejná dražba atď.) sú pri predaji akcií cez IPO neaplikovateľné“, povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Najpreferovanejšou alternatívou predaja majetkových účastí štátu a FNM SR je predaj prostredníctvom kapitálových trhov a v závislosti od viacerých faktorov ovplyvňujúcich vyhliadky na úspech IPO aj priamy predaj, prípadne ich kombinácia (tzv. dual track). Z hľadiska verejného záujmu pri nakladaní s majetkovými účasťami štátu, resp. aj FNM SR sa predaj majetkových účastí prostredníctvom kapitálových trhov formou IPO, resp. formou dual track javí ako najtransparentnejší postup. „Považujem to za najtransparentnejší postup, ktorý vytvára aj predpoklady na naštartovanie fungovania kapitálového trhu, ktorého absenciou slovenská ekonomika dlhodobo trpí“, pripomenul minister T. Malatinský.

Navrhovaná účinnosť zákona je od 1. júla 2014.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

Odporúčané články

Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení. Predchádzanie je vždy lepšie a lacnejšie ako riešenie následkov Ministerstvo nerešpektuje vôľu poslancov a hazarduje s bezpečnosťou motoristov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies