Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Ministri hospodárstva SR a ČR rokovali o plynárenstve

BRATISLAVA 8. júna –

Spoločná česko-slovenská medzištátna pracovná skupina bude analyzovať možnosti pre optimálnu a nákladovo efektívnu integráciu trhov so zemným plynom v regióne. Na rokovaní v Prahe sa na tom dnes dohodli ministri hospodárstva SR Peter Žiga a priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek.

Jednou z dôsledne posudzovaných možností je aj návrh slovenského prevádzkovateľa prepravnej sústavy Eustream na využitie existujúcej slovenskej plynárenskej infraštruktúry a vznik tzv. virtuálneho BACI, teda virtuálneho prepojenia medzi Českou republikou a Rakúskom.

„Návrh spoločnosti Eustream vítam ako konštruktívny príspevok do diskusie. Teraz musíme v spolupráci s regulátorom ERÚ posúdiť všetky riešenia s ohľadom na ich prínosy a dopady na konečné ceny pre spotrebiteľov v ČR.,“ povedal minister Jan Mládek.

„Vnímame to ako posun k bližšej spolupráci v oblasti plynárenstva medzi SR a v ČR v záujme čo najnižších cien pre spotrebiteľov.“ – skonštatoval slovenský minister hospodárstva Peter Žiga. Stretnutie ministrov hospodárstva oboch krajín sa odohralo v rámci spoločného rokovania premiérov ČR a SR v Prahe.

Odbor komunikácie
Ministerstvo hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami JARNÁ ITAPA 2023: namiesto megalomanských projektov sa musíme sústrediť na menšie. A tie ďalej budovať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.