Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Minister Hudák v ČĽR podpísal Memorandum o porozumení

BRATISLAVA 24. novembra –

Minister hospodárstva Vazil Hudák dnes v ČĽR podpísal Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom hospodárstva SR a The People´s Government of Nantong, Jiangsu Province, China k založeniu čínsko-slovenského priemyselného parku.

Minister hospodárstva Vazil Hudák počas zahraničnej pracovnej cesty podpísal dnes v Čínskej ľudovej republike Memorandum o porozumení (MoP) k založeniu čínsko-slovenského priemyselného parku. MoP je výsledkom spoločnej dohody vládnych predstaviteľov SR a predstaviteľov The People´s Government of Nantong a jeho podpisu predchádzalo uzatvorenie zmluvy o spolupráci s Matadatom Holding, a.s., ktoré bolo podpísané 15.10.2015.

Cieľom MoU je zadeklarovanie vzájomnej spolupráce zúčastnených strán, pričom sa v texte deklaruje pripravenosť oboch partnerov dlhodobo spolupracovať pri rozvoji spoločného čínsko-slovenského priemyselného parku v meste Nantong, provincia Jiangsu, Čína. Obe strany zdieľajú spoločný záujem o smart industry, ako aj environmentálnu ochranu priemyslu s cieľom uľahčiť slovenským podnikateľským subjektom expandovať na trh Ázie a Tichomoria, vrátane čínskeho trhu a zároveň ďalej rozvíjať a rozširovať spoluprácu s čínskou stranou.

Obe strany sa dohodli na posilnení spolupráce v oblasti inovácií, technológií a smart industry, ktoré by boli výhodné pre obe partnerské strany. Čínsko-slovenský priemyselný park by sa stal modelovým projektom v oblasti smart industry a znižovania emisií, ktoré by následne posilnili vzájomnú bilaterálnu hospodársku a obchodnú spoluprácu. V oblasti konkrétnych projektov budú tak MH SR ako aj The People´s Government of Nantong podporovať spoluprácu medzi SR a Čínskou ľudovou republikou v realizácií spoločných a vzájomne výhodných projektov.

Mesto Nantong leží 140 km od Sanghaja a je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest Číny. Má 7.5 milióna obyvateľov a HDP 85 mld USD. Majú záujem vytvorit Sino-Slovak Industrial Park a spoločnosť Matador je už prvým slovenským investorom v tomto parku.

Miriam Žiaková
Kancelária ministra
hovorkyňa

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.