Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Minister Hudák prijal veľvyslanca Singapuru

BRATISLAVA 24. septembra –

Minister hospodárstva SR Vazil Hudák dnes prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Singapuru pre Slovenskú republiku so sídlom v Singapure pána Wai Chuen Chay. Cieľom stretnutia bolo posúdenie súčasného stavu vzájomnej hospodárskej spolupráce s dôrazom na zadefinovanie nových možnosti pre jej ďalší rozvoj.

Podľa singapurského veľvyslanca je potrebné stavať na priamych kontaktoch podnikateľskej sféry. Pripomenul, že v tomto roku navštívia SR dve podnikateľské delegácie s cieľom nadviazania priamej spolupráce so slovenským firmami a spoločnosťami.

Minister Hudák zdôraznil, že Singapur považujeme za krajinu, ktorá je stimulujúcim faktorom regionálnej spolupráce juhovýchodnej Ázie; finančným kapitálom a kapacitou obchodných možností presahuje nielen svoje geografické hranice, ale i hranice regiónu. Nakoľko viac ako 85% singapurského HDP generuje sektor služieb, máme záujem práve o spoluprácu v jeho segmentoch s akcentom na výskum a vývoj, informačné technológie, nanotechnológie, inovácie a budovanie klastrov, najmä pokiaľ ide o rozvoj automobilového priemyslu a biotechnológií.

Vazil Hudák tiež spomenul činnosť a aktivity singapurskej organizácie pre podporu obchodu “Trade Development Board (TDB)” so sídlom v Budapešti, ktorá teritoriálne pokrýva aj SR. Konštatoval, že jej aktivity doteraz neprekročili maďarské hranice, hoci na Slovensku má relevantného partnera – SARIO. Podľa neho by naštartovanie aktivít TDB aj vo vzťahu k SR bolo veľmi prospešné.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.