Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Minister hospodárstva a primátor Košíc rokujú v Japonsku

BRATISLAVA 2. novembra –

Minister hospodárstva a primátor Košíc rokujú v Japonsku o príchode významnej investície na východné Slovensko

Významná japonská spoločnosť zvažuje investíciu na východnom Slovensku. Delegácia na čele s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a primátorom Košíc Richardom Rašim Rašim v Japonsku rokuje o príchode dôležitej investície priamo do Košíc. Ide o renomovaný nadnárodný koncern Minebea, ktorý podniká v oblasti elektrotechniky a prevádzkuje úspešne niekoľko desiatok závodov na celom svete.

Minister hospodárstva Peter Žiga, primátor Košíc Richard Raši a prezident spoločnosti Yoshihisa Kainuma už v japonskej Kairuzawe podpísali spoločné memorandum o porozumení, ktoré je dôležitým krokom pre dokončenie investície. Následne si prezreli závod spoločnosti.

„Konečne máme výnimočnú šancu po dlhých rokoch dostať veľkého investora svetového mena priamo do Košíc. Ide o veľkú investíciu, rádovo ide o desiatky miliónov eur a stovky pracovných miest. Môžeme pomôcť východnému Slovensku a opäť ukázať, že sme atraktívny a dôveryhodný partner,“ povedal minister hospodárstva Peter Žiga.

„Ak sa podarí všetko úspešne dotiahnuť do konca, pôjde o významný impulz pre Košice a celý región. Mimoriadne dôležitý pre budúcnosť je plán investovať aj do výskumu a vývoja,“ zdôraznil primátor Richard Raši.

O podrobnostiach investície plánuje rezort hospodárstva a mesto Košice informovať pravdepodobne na budúci týždeň.

Odbor komunikácie MH SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládne špičky na ITAPA prezradia, ako využijú miliardy z „korona fondu“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.