Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Laureát Nobelovej ceny za mier na Slovensku

BRATISLAVA 29. októbra (SITA) –

Dovoľuje si Vás pozvať na otvorenie Kurzu laboratórnych zručností pre pokročilých v Referenčnom chemickom laboratóriu, ktoré sa uskutoční dňa 11. 11. 2013 o 9.00 hod. v Zemianskych Kostoľanoch.
Kurz slávnostne otvorí najvyšší predstaviteľ Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) – tohtoročný laureát Nobelovej ceny za mier, generálny riaditeľ (GR) Ahmet Üzümcü spolu s ministrom hospodárstva SR Tomášom Malatinským ako s najvyšším predstaviteľom Národného orgánu SR pre zákaz chemických zbraní.
Program: 9.00 h – Slávnostné otvorenie kurzu OPCW – vystúpenie T. Malatinského a A. Üzümcü
– Brífing ministra hospodárstva a GR OPCW
– Ukážky činností práporu Radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Rožňava
Otvorenie kurzu je súčasťou oficiálnej návštevy GR OPCW Ahmeta Üzümcü, ktorá sa uskutoční na pozvanie ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského. Minister T. Malatinský pozval GR OPCW už počas svojej oficiálnej návštevy Holandského kráľovstva v novembri 2012, v rámci ktorej sa na pôde OPCW v Haagu stretol s jej najvyšším predstaviteľom Ahmetom Üzümcü. Slovenská republika pravidelne organizuje každoročne výcviky ako pre expertov, tak i pre inšpektorov OPCW na získavanie zručností potrebných pre výkon inšpekcií v oblasti chemického odzbrojenia.

Podujatie sa organizuje vo vojenskom priestore. Z toho dôvodu je nevyhnutná akreditácia novinárov najneskôr do 5.11.2013 (utorok ) do 12.00 h na e-mailovej adrese bosjak@mhsr.sk.
Prosíme uviesť celé meno, médium, ktoré novinár zastupuje, mailový a telefonický kontakt, číslo občianskeho preukazu, (ID karty alebo pasu) a ŠPZ vozidla.

OPCW je medzivládna organizácia so sídlom v Haagu, ktorá bola vytvorená a ustanovená členskými štátmi, ktoré pristúpili k Dohovoru o zákaze vývoja, výroby, hromadenia a použitia chemických zbraní a o ich zničení. Význam OPCW je v dohliadaní na nešírenie, nevyrábanie, nehromadenie chemických zbraní pod dohľadom inšpektorov.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Osobnosťou architektúry a stavebníctva 2021 sa podľa ocenení ASB GALA stal Ing. arch. Iľja Skoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.