Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Ďalšia výhra pre štát v kauze Transpetrol

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) –

Krajský súd v Bratislave na dnešnom pojednávaní rozhodol o tom, že spoločnosti BRILANT, a.s. a DARTS spol. s r.o. Košice nemajú právo byť zapísané v zozname akcionárov spoločnosti TRANSPETROL, a.s.

Krajský súd v Bratislave potvrdil, že právo na zápis v zozname akcionárov má len akcionár spoločnosti, pričom ani jeden zo žalobcov akcionárom TRANSPETROL, a.s. nie je. Podľa krajského súdu žalobcovia nemohli získať akcie Transpetrolu na základe exekúcie v roku 1998, pretože v tom čase mohli byť tieto akcie len vo vlastníctve štátu.

Ide o jedno zo súdnych konaní, ktoré iniciovali spoločnosti a osoby prepojené s Ignácom Ilčišinom tvrdiace, že v roku 1998 nadobudli v exekúcii 34% akcií spoločnosti TRANSPETROL, a.s.. Súd tak potvrdil, že exekučný prevod akcií v roku 1998, na ktorý sa Ilčišinovci všade odvolávajú a od ktorého odvodzujú svoje akcionárske práva voči Transpetrolu, je absolútne neplatný.

„Je to ďalšie rozhodnutie potvrdzujúce neoprávnenosť nárokov Ignáca Ilčišina a ostatných osôb, ktoré s ním spolupracujú. A hoci je pravdepodobné, že sa voči prvostupňovému rozhodnutiu Krajského súdu v Bratislave spoločnosti BRILANT, a.s. a DARTS, s.r.o. odvolajú, považujem rozsudok za ďalší úspech MH SR v tejto kauze“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Knižné novinky. 5 skvelých tipov pre mužov, ženy aj deti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.