Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Británia oceňuje slovenský prístup k energetickej bezpečnosti

BRATISLAVA 26. júna –

Veľká Británia oceňuje slovenský prístup k energetickej bezpečnosti.

Rýchly a efektívny prístup Slovenska k realizácii možnosti reverzného toku plynu na Ukrajinu, ktorý neohrozil dodávky ruského plynu pre krajiny EÚ, považuje britský minister pre klimatické zmeny a energetiku Ed Davey za mimoriadne pozitívny príspevok Slovenska k celkovej energetickej bezpečnosti v EÚ. Na rokovaní so slovenským ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským sa obaja ministri navyše zaoberali aj Koncepciou klimaticko-energetickej politiky EÚ 2030 a Európskou stratégiou energetickej bezpečnosti.
Podľa Eda Daveya a Tomáša Malatinského majú teraz krajiny EU jedinečnú príležitosť rozvinúť na pôde rady pre energetiku EÚ celkové riešenie energetickej bezpečnosti únie. „Októbrové zasadanie Rady pre energetiku považujeme v kontexte súčasných udalostí za kľúčové a potenciálne prelomové,“ povedal Tomáš Malatinský a dodal, že tak ako bude kľúčová energetika, bude kľúčový aj plánovaný klimatický balíček.
Veľká Británia a Slovensko sa v prípade klimatického balíčka zhodujú v názore, že jeho ciele musia byť dosiahnuté technologicky neutrálnym a nákladovo efektívnym spôsobom. „Panuje zhoda, že musíme chrániť konkurencieschopnosť našich priemyslov,“ zdôraznil Tomáš Malatinský.
Britský minister na záver rokovaní ocenil aj slovenský prístup ku konzultáciám na pôde Európskej komisie, kde Británia predstavuje projekt a plánované štátne garancie pre výstavbu novej britskej jadrovej elektrárne Hinkley Point C.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.