Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Stretnutie ministra financií Kažimíra s guvernérom RB RE Wenzelom

BRATISLAVA 8. decembra –

Minister financií SR Peter Kažimír sa 7. decembra 2016 v Paríži stretol s guvernérom Rozvojovej banky Rady Európy (RB RE) Rolfom Wenzelom.

Pri tejto príležitosti podpísali dohodu o vytvorení Slovenského fondu pre inkluzívny rast (SIGA – Slovak Inclusive Growth Account), do ktorého Slovenská republika poskytne príspevok vo výške dva milióny euro. Ide o prvý bilaterálny fond medzi Slovenskou republikou a RB RE, ako aj prvý bilaterálny fond v rámci členských štátov, ktoré vstúpili do Európskej únie po roku 2004. Minister Kažimír zdôraznil kľúčovú úlohu Banky pri posilňovaní sociálnej súdržnosti v Európe a potvrdil záväzok podporovať inkluzívny hospodársky rast.

SIGA je zameraný na financovanie technickej asistencie a štúdií realizovateľnosti pre projekty v oblasti riešenia hospodárskej a sociálnej transformácie, inkluzívneho rastu a environmentálnej udržateľnosti primárne v cieľovej skupine krajín RB RE s preferenciou na krajiny oficiálnej rozvojovej pomoci. SIGA vytvára priestor pre zviditeľnenie Slovenskej republiky ako darcu v medzinárodnom povedomí a pre zapojenie slovenských firiem a konzultantov do medzinárodných tendrov RB RE.

Slovenská republika je členom RB RE od roku 1998. Od roku 2012 Banka schválila investície v SR vo výška viac ako 900 miliónov euro primárne v sektore modernizácie mestských a vidieckych oblastí, ochrany životného prostredia, tvorby a udržania pracovných miest, sociálneho bývania a vzdelávania.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Spokojní slovenskí turisti sú v Dolnom Rakúsku mimoriadne dôležití. Bratislavu navštívila dolnorakúska delegácia Pikantný hit 365 dní vyšiel aj knižne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.