Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Štátny rozpočet v januári s prebytkom 8,6 mil. eur

BRATISLAVA 1. februára –

Štátny rozpočet v januári s prebytkom 8,6 mil. eur

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu januára 2016 medziročne nižšie o takmer 170,0 mil. eur, čo predstavuje až 15,9 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli tiež nižšie 100,9 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu januára prebytok vo výške 8,6 mil. eur. Uvedené hospodárenie štátneho rozpočtu znamenalo medziročné zníženie schodku o 69,1 mil. eur, resp. 114,2 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 54,4 mil. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 6,8 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný u dane z príjmov právnických osôb vo výške 14,9 mil. eur, u dane z pridanej hodnoty vo výške 40,8 mil. eur, u spotrebných daní vo výške 11,4 mil. eur a pri dani vyberanej zrážkou vo výške 5,3 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný u dane z príjmov fyzických osôb o 16,3 mil. eur.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu o 2,9 mil. eur, resp. 6,0 %.

Pozitívne sa vyvíjali aj výdavky na obsluhu štátneho dlhu, ktoré medziročne klesli o 113,7 mil. eur, resp. o 35,5 %. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 61,9 mil. eur, s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania o 1,3 mil. eur. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 50,2 mil. eur.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

VIDEO: Športový moderátor jazdil po nákupnom centre na bicykli, ten to nezvládol Európsky klimatický pakt organizuje podujatie Day of Action

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.