Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Vznikne virtuálna registračná pokladnica

BRATISLAVA 9. júla –

Ministerstvo financií SR navrhuje zavedenie virtuálnej registračnej pokladnice, ktorá bude bezplatne prístupná online podnikateľom poskytujúcich vybrané služby. Používať by ju mohli lekári, veterinári alebo podnikatelia v ubytovacích službách. Virtuálna pokladnica bude zriadená v prostredí Finančného riaditeľstva SR a bude tak fungovať na počítači, tablete, alebo iných zariadeniach schopných pripojenia na internet. Používanie virtuálnej pokladnice bude výhodnejšie pre toho, kto realizuje menej transakcií.
Návrh zaviesť virtuálnu registračnú pokladnicu je súčasťou balíka zmien obsiahnutých v novele zákona o dani z príjmov, ktorú Ministerstvo financií SR predloží do pripomienkového konania.
Navrhuje sa tiež zúžiť rozsah výnimiek na služby pri používaní elektronických registračných pokladníc. Navrhuje sa preto rozšíriť povinnosť používať pokladnicu aj na evidenciu tržieb napr. u notárov, lekárov, zubárov, či v rámci hotelových služieb.
Certifikáciu elektronických registračných pokladníc bude vykonávať Colný úrad Bratislava, ktorý túto činnosť bude poskytovať bezodplatne.
Zároveň Ministerstvo financií SR navrhuje sprísniť sankcie, a to tak, že pri prvom opakovanom a pri každom ďalšom porušení zákona bude súčasne s pokutou uložený aj zákaz predaja tovaru alebo poskytovania služby v lehote až do 72 hodín.
Cieľom týchto zmien je zabrániť kráteniu prijatých tržieb pri predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb, ktoré doteraz nepodliehali evidencii na pokladnici, a tým dosiahnuť vyšší výber daní. Tiež sa zjednodušia kontroly finančnej správy, čím sa dosiahne vyšší počet odhalených podvodov.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=713

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier pre marginalizované skupiny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.