Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Vyjadrenie ministra financií pred rokovaním Euroskupiny

BRATISLAVA 14. januára –

Stručný prepis rozhovoru s ministrom financií Petrom Kažimírom pred rokovaním Euroskupiny v Bruseli:

Nejaký návrh je na svete. V týchto dňoch ho vyhodnocuje EK ale aj ďalší členovia trojky, ktorí majú Grécko na starosti, no ale my sa nebudeme do toho miešať. Počkáme si na výsledok hodnotenia expertných skupín, ale myslíme si, že akékoľvek debaty o udržateľnosti alebo neudržateľnosti gréckeho dlhu, s čím sú spojené niektoré prísľuby aj vo vzťahu ku Grékom, priamo súvisia aj s udržateľnosťou verejných financií, a tým pádom aj podobou penzijného systému. Čiže považujeme to za
spojené nádoby. Inak povedané, bez jasnej penzijnej reformy nie je možné hovoriť o udržateľnosti verejných financií a dlhu ako takého.

Boj proti terorizmu určite dnes patrí k najdôležitejším agendám, akokoľvek sa na to pozeráme z pohľadu migračnej krízy, ale aj z pohľadu stretu civilizácie, ktorú tu máme reprezentovanú Islamským štátom a všetci chápeme, že peniaze tu zohrávajú veľkú úlohu. Ako ministri financií tu nebudeme mať žiadny problém s tým, aby sa sprísnilo monitorovanie pohybu peňazí a so špinavými čiernymi peniazmi sú spojené daňové úniky, čo znamená dodatočný efekt aj pozitívum pre rozpočty, pretože cez daňové úniky, cez obchod s drogami a ďalšími nelegálnymi tovarmi sa tak generuje cash hotovosť na financovanie terorizmu. Všetko so všetkým je spojené. Musíme sa o to pokúsiť, obmedziť toky financovania a zvýšiť náklady na takéto financovanie.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Férová Nadácia O2 odovzdá symbolický kľúč z Nežnej revolúcie až 89 osobnostiam ako poďakovanie za to, že pomáhajú šíriť hodnoty Novembra 1989

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.