Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v marci so schodkom 878 mil. eur

BRATISLAVA 1. apríla –

Štátny rozpočet v marci so schodkom 878 mil. eur

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu marca 2016 medziročne nižšie až o 223,1 mil. eur, čo predstavuje -5,9 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli nižšie o 150,3 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu marca schodok vo výške 878,9 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu až o 72,8 mil. eur, čo predstavuje -7,6 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 51,7 mil. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 2,2 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 95,5 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 17,7 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 6,7 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 1,2 mil. eur. Mierny pokles zaznamenali medziročne daň z príjmov fyzických osôb a DPH.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 10,3 mil. eur. Rovnako aj kapitálové príjmy zaznamenali medziročný nárast o 0,8 mil. Naopak príjmy z prenájmu majetku zaznamenali medziročný pokles o 0,8 mil.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 87,4 mil. eur (-16,2 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 121,8 mil. eur, resp. -28,2 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania o 24,0 mil. eur, resp. -32,3 %. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 34,1 mil. eur.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.