Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v apríli so schodkom 646 mil. eur

BRATISLAVA 2. mája –

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu apríla 2016 medziročne nižšie až o 400,6 mil. eur (-7,9 %). Príjmy boli nižšie o takmer 56 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu apríla schodok vo výške 646,1 mil. eur. Medziročne tak bol schodok štátneho rozpočtu nižší o 344,7 mil. eur, (-34,8 %).

Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 80 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 30,6 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 6,4 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 1,2 mil. eur. Mierny pokles zaznamenali medziročne daň z príjmov fyzických osôb a DPH.

Pozitívny vývoj bol aj v rámci príjmov z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému nárastu o 175,7 mil. eur (48,8 %).

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 13,8 mil. eur. Rovnako aj kapitálové príjmy zaznamenali medziročný nárast o 0,9 mil. Naopak príjmy z prenájmu majetku medziročne klesli o 0,8 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 113,2 mil. eur (-15,9 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 182,7 mil. eur, resp. -31,3 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania o 39,0 mil. eur, resp. -37,4 %. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 63,2 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=830

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Slovensko čaká zásadná zmena energetiky. Čo prinesie zimný balíček?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.