Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátne dlhopisy mali u investorov opäť úspech

BRATISLAVA 21. marca –

Dnešná aukcia štátnych dlhopisov opätovne prepisovala históriu. Po prvýkrát boli ponúknuté na predaj dlhopisy s troma rozličnými splatnosťami. Najkratší približne 2,5 ročný, ďalej 8,5 ročný a takmer 13 ročný. V aukcii boli dosiahnuté výborné výsledky nielen čo sa týka celkovej hodnoty predaných dlhopisov, ale aj veľkosti výnosov.

Pri celkovom dopyte 925 mil. € eur boli dnes predané dlhopisy v celkovej hodnote 659 mil. eur. „Výsledky aukcie ma opäť potešili, investori našej krajine naďalej dôverujú a verím, že podobné úspechy sa budú opakovať aj v budúcnosti“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

S výsledkami aukcie je veľmi spokojná aj Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity, podľa ktorej výsledky presiahli očakávania. Pri najkratšom dlhopise bol dosiahnutý historicky najvýhodnejší výnos, s hodnotou mínus 0,125 % p.a. Stále teda platí, že investori sú ochotní zaplatiť za to, že si od nich požičiame peniaze, alebo inak povedané, budeme musieť vrátiť menej ako sme si požičali.

Nižšie úrokové sadzby v porovnaní v predchádzajúcimi aukciami boli dosiahnuté aj pri ostatných splatnostiach. Najväčší záujem bol zo strany zahraničných investorov, ktorí nakúpili viac ako polovicu predaných dlhopisov. Aukcia bude mať pozitívny dopad na krytie štátneho dlhu v tomto roku.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Andrea Coddington a príbeh herečky židovského pôvodu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.