Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štát úspešne uviedol na trh nový dlhopis

BRATISLAVA 11. mája –

Slovenská republika ponúkla v dnešnej aukcii štátnych dlhopisov historicky po prvýkrát na predaj nový 7,5 -ročný dlhopis. Ide o dlhopis splatný 13. 11 .2023. Rozšírenie ponuky cenných papierov zo strany štátu ešte viac zatraktívni slovenský trh tak pre domácich ako aj zahraničných investorov.

Dlhopisy v hodnote 651 mil. eur pri celkovom dopyte až 909,5 mil. eur boli predané formou holandskej aukcie. S výsledkami aukcie, čo sa týka dosiahnutej ceny ako aj dopytu, je Ministerstvo financií SR a Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity veľmi spokojné.

„Je to ďalšia aukcia, ktorá potvrdila výborný kredit Slovenska v očiach investorov“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Viac ako polovicu dlhopisov kúpili zahraniční investori, čím znovu potvrdili svoj záujem o dlhopisy Slovenskej republiky. Je to prejav stability a dôveryhodnosti Slovenskej republiky v očiach domácich aj zahraničných investorov, o to viac, že išlo o novinku na trhu v podobe nového cenného papiera. Získané finančné prostriedky budú slúžiť na krytie dlhu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

Odporúčané články

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK. V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž! Ceny všetkých energií sa zvýšili. Poradíme vám ako ušetriť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies