Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko ministra financií Petra Kažimíra ku Grécku

BRATISLAVA 11. mája –

Čo sa týka Grécka, nemám dnes žiadne špeciálne očakávania. Vidíme citeľný pokrok pri procesných záležitostiach expertov, ktorí rokujú s gréckou stranou tu v Bruseli. Je to ale stále málo na to, aby sme mohli prijať rozhodnutie, pretože my potrebujeme konkrétny fiškálny mix na najbližšie mesiace, roky, aby sme sa mohli baviť o ďalších peniazoch. Naďalej je veľká medzera medzi tým, čo sa dosiahne na rokovaniach tzv. Bruselskej skupiny a rozhodnutiami, ktoré na konci dňa prijímajú v Aténach.

Nepredpokladám dnes dlhú debatu na tému Grécka. Ale môžeme zrejme predpokladať, že sa stretneme v krátkom čase opäť na úrovni ministrov financií. Nie je to žiadna veda, finančná pomoc pre Grécko tu je a čo Grécko musí urobiť aby ju dostalo je jednoduché, musia splniť na čom sme sa dohodli.

Pevne verím, že zdravý rozum zvíťazí. To znamená, že dlhy treba platiť. Z tohto pohľadu aj zajtra je deň, keď sa platí splátka. V živote je to tak, a je to správne.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.