Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko k výsledku arbitráže so spoločnosťou Achmea

BRATISLAVA 9. decembra (SITA) –

Ministerstvo financií SR v súčasnosti analyzuje rozsudok, ktorý podľa názoru Ministerstva financií SR nie je platný a vykonateľný a v najbližšej dobe sa vyjadrí o ďalšom postupe Slovenskej republiky v tomto arbitrážnom konaní. Arbitrážne konanie sa riadi nemeckým právnym poriadkom. V zmysle nemeckých právnych predpisov upravujúcich arbitrážne konanie je účastník arbitrážneho konania oprávnený podať odvolanie v lehote 3 mesiacov odo dňa doručenia zo zákonne vymenovaných dôvodov.
V tejto súvislosti je potrebné pripomenúť, že súbežne s arbitrážnym konaním k meritu sporu prebieha aj súdny prieskum právomoci tohto arbitrážneho tribunálu – odvolanie voči rozhodnutiu, v ktorom si arbitrážny tribunál potvrdil svoju právomoc rozhodovať tento spor. Toto odvolacie konanie prebieha pred nemeckými súdmi. Slovenská republika v odvolaní tvrdí, že arbitrážny tribunál nemôže odvodzovať svoju právomoc na základe bilaterálnej investičnej dohody, ktorá je v rozpore s právom Európskej únie a ktorá sa stala vstupom Slovenskej republiky do Európskej únie neplatnou, resp. neaplikovateľnou. Konflikt medzi bilaterálnou investičnou dohodou a právom Európskej únie zastáva aj Európska komisia.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.