Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko k Rade pre rozpočtovú zodpovednosť

BRATISLAVA 11. novembra –

Stanovisko MF SR k Hodnoteniu rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018, ktoré zverejnila Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

Návrh štátneho rozpočtu na budúci rok je realistický a definované ciele sú dosiahnuteľné. Pokračujúca konsolidácia a dobrý ekonomický rast povedú k poklesu deficitu verejných financií na 1,93 % HDP v budúcom roku. Dlh postupne klesne až pod 49 % HDP v roku 2018.

Hodnotenie RRZ je hypotetickým scenárom, ktorý predpokladá naplnenie všetkých negatívnych rizík, pričom rozpočet je záväzkom vlády obsahujúcim tak pozitívne, ako aj negatívne riziká. Dobré tempo rastu slovenskej ekonomiky, rovnako ako jeho štruktúra, vytvárajú potrebné predpoklady pre naplnenie nášho plánu napriek externým rizikám. Pozitívny vplyv môže mať v budúcnosti aj prílev zahraničných investícií.

Návrh rozpočtu na budúci rok je realistický a nemáme dôvod pochybovať o jeho úspechu. Naše ciele usporiť na spotrebe štátu sú ambiciózne, ale splniteľné. Medzi najdôležitejšie opatrenia na strane výdavkov patrí pokračujúca reforma ESO, ďalej je to obmedzenie zneužívania nadpriemernej preskripcie liekov, ako aj ďalšie znižovanie výdavkov v rozpočte.

Medzi najdôležitejšie pozitíve opatrenia na príjmovej strane rozpočtu patrí pokračujúci boj proti daňovým únikom, ktorého výsledky za predošlé tri roky priniesli dodatočné stovky miliónov eur do rozpočtu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.