Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: SR sa zaradila do prvej tridsiatky krajín na svete

BRATISLAVA 28. októbra –

Slovensko v prvej tridsiatke krajín sveta s najlepším podnikateľským prostredím.

V rebríčku „Doing Business 2016“ Svetovej banky sa Slovensko umiestnilo na 29. mieste zo 189 krajín. Toto pozitívne hodnotenie je výsledkom reforiem a mnohých konkrétnych opatrení vlády, najmä v oblasti začatia podnikania, ochrany investorov, či platenia daní, ale aj v ďalších oblastiach. V rámci krajín V4 je Slovensko druhá najatraktívnejšia krajina a spomedzi krajín Európskej únie sme sa zaradili do prvej polovice najlepších.

Slovensko sa zaradilo do prvej tridsiatky krajín na svete s najlepším podnikateľským prostredím. K zlepšeniu došlo takmer vo všetkých relevantných ukazovateľoch. Môžeme hovoriť o reálnom zlepšení investičného prostredia, ale aj výraznom zlepšení v propagácii nášho investičného prostredia pre potenciálnych zahraničných investorov. Napríklad v oblasti platenia daní sa až o polovicu znížil počet potrebných procedúr, a to z 20 na 10 a znížil sa aj počet hodín, ktorý podnikatelia venujú otázke daní.

Okrem väčšiny oblastí kde Slovensko urobilo výrazný krok vpred, výzvou zostáva aj naďalej oblasť získania úveru a vynucovania kontraktov. Veríme ale, že vzhľadom na mnohé opatrenia v rámci súdnictva, ako aj ústretovo nastavenému štátnemu rozpočtu k tejto rozpočtovej kapitole na budúci rok, dôjde aj v tejto oblasti k zlepšeniu.

Index Svetovej banky Doing Business obsahuje 11 indikátorov ktoré hodnotia jednoduchosť a zlepšenie podnikateľskej aktivity v 189 krajinách. Indikátory pokrývajú oblasti: začatie podnikania, stavebné povolenia, dostupnosť elektrickej energie, registrovanie vlastníctva, získanie úveru, ochrana investorov, platenie daní, zahraničné obchodovanie, vymožiteľnosť práva, riešenie platobnej neschopnosti.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Silnú ženu nezlomí nič – ani osteoporóza

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.