Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Spôsoby zdaňovania automobilov na Slovensku

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) –

Leto sa bohužiaľ končí. My pokračujeme v publikovaní výsledkov našej práce. Dnešná ekonomická analýza IFP osvetľuje dôvody a opisuje možné spôsoby zdaňovania automobilov na Slovensku. Bola ňou inšpirovaná legislatíva upravujúca registračný poplatok automobilov a motocyklov, ktorá začne platiť v najbližšej dobe.
Zdaňovanie vozidiel by prispelo k vyššej spravodlivosti, efektívnosti a jednoduchosti daňového systému. Nezanedbateľným pozitívom je využitie relatívne širokej daňovej základne umožňujúcej stanovenie mimoriadne nízkej sadzby dane pre väčšinu subjektov. Daň z motorových vozidiel, či už vo forme registračnej alebo cirkulačnej dane, v sebe taktiež zahŕňa možnosť progresívneho nastavenia tak, aby nedošlo k nadmernému zaťaženiu nízkopríjmových skupín. Fiškálny výnos vo výške približne 65,3 mil. EUR by bol financovaný najmä bohatšími.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8274

Martin Filko
riaditeľ IFP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SkyToll úspešne otestoval satelitné mýto v Indii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.