Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko získalo vysoký rating od ratingovej agentúry DBRS

BRATISLAVA 25. apríla –

Kanadská ratingová agentúra Dominion Bond Rating Service (DBRS) v piatok po prvýkrát pridelila Slovenskej republike rating. Pridelený rating je na úrovni A (high) so stabilným výhľadom, čo je porovnateľné so súčasným ratingom A+, ktorý ma Slovensko pridelený od S&P alebo Fitch.

Agentúra DBRS, podobne ako aj iné ratingové agentúry, pozitívne hodnotí najmä zdravý makroekonomický vývoj, zodpovednú fiškálnu politiku a schopnosť Slovenska priťahovať zahraničné investície. Agentúra tiež kladne vníma stabilitu slovenského bankového sektora a vysoký stupeň integrácie SR s krajinami eurozóny.

Viac informácií o agentúre DBRS nájdete na jej webovej stránke: http://www.dbrs.com/

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

Odporúčané články

Čo všetko sa dá študovať na FEI? Verte, že budete prekvapení! AXA Nadačný fond podporil mladých slovenských vedcov. Ich projekty môžu zmeniť svet

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

Odporúčame

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...