Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko potvrdilo pozitívny vývoj

BRATISLAVA 29. januára –

Ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) v piatok potvrdila rating Slovenska na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Naša krajina tak má spolu s Írskom deviaty najlepší rating spomedzi 19 krajín používajúcich euro. Agentúra v najbližšom období neočakáva výkyvy v ratingu čo potvrdila stabilným výhľadom v hodnotení.

S&P predpovedá Slovensku na najbližšie roky reálny ekonomický rast na úrovni nad 3 % ročne. Agentúra očakáva pokračujúcu konsolidáciu verejných financií, aj vďaka postupnému znižovaniu deficitu verejných financií v najbližších rokoch. Do pozitívneho hodnotenia agentúra zahrnula aj príchod veľkých zahraničných investícií, stabilný bankový sektor a dobrý výber daní.

„Som rád, že sme opäť boli ohodnotení ako spoľahlivá a stabilná krajina. Naše úsilie prináša ovocie napríklad aj v podobe vysokej dôvery investorov v našu ekonomiku,” povedal minister financií Peter Kažimír v reakcii na piatkové hodnotenie ratingu.

Dlhodobý rating A+ so stabilným výhľadom od agentúry S&P má Slovensko od konca júla minulého roka. Agentúra vtedy ocenila zlepšujúcu sa makroekonomickú a fiškálnu situáciu v krajine a zvýšila Slovensku rating z vtedajšieho ratingu A s pozitívnym výhľadom na A+ so stabilným výhľadom.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

Odporúčané články

NEWMATEC 2019: špičkoví európski odborníci o nových trendoch v automobilovom priemysle Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK. V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies