Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko otvorí podnikateľom cestu na rozvojové trhy

BRATISLAVA 18. júna –

V týchto dňoch sa spúšťa program Rozvojmajstri, ktorý pripravilo Ministerstvo financií SR.

Program má pomôcť slovenským firmám a technickým expertom presadiť sa v projektoch medzivládnych organizácií a medzinárodných finančných inštitúcií. Slovensko týmto pilotom reaguje na globálne diskusie o financovaní rozvoja na pôde OSN. Jednou z priorít je užšie spolupracovať so súkromným sektorom.

Medzinárodné organizácie a finančné inštitúcie, ako napríklad Európska banka pre obnovu a rozvoj, Skupina Svetovej banky a rôzne agentúry OSN si vysoko cenia skúsenosť SR s prechodom na trhovú ekonomiku a súvisiacimi výzvami pre podnikateľov. Prínos je nielen v inšpirujúcom príbehu Slovenska ako “oneskorenca”, z ktorého sa stal po reformách a vstupe do Európskej únie jeden z regionálnych lídrov, ale aj schopnosť komunikovať tieto čerstvé skúsenosti autenticky, čo významne uľahčuje implementáciu projektov.

Program Rozvojmajstri predstavuje inováciu aj v kontexte rozvojovej pomoci SR (SlovakAid). „V rámci strednej Európy je tento program pionierom myšlienky ‘doing well by doing good‘, teda vytvárania pridanej hodnoty v podobe zisku aj verejného blaha,“ hovorí Kristína Mikulová, vedúca oddelenia rozvojovej spolupráce MF SR.

Za implementáciu programu Rozvojmajstri bude zodpovedná slovenská poradenská spoločnosť Aspiro, ktorá zvíťazila v medzinárodnom tendri UNDP. “Na rozdiel od doterajších iniciatív, ktoré sa do veľkej miery obmedzovali na šírenie povedomia medzi podnikateľmi, bude tím Rozvojmajstrov kvalifikované slovenské firmy a konzultantov cielene koučovať v budovaní partnerstiev, mäkkých zručnostiach, obstarávacích procesoch a implementácii rozvojových projektov všeobecne. Na transparentné zhodnotenie potenciálu slovenských dodávateľov a konzultantov bude slúžiť verejne prístupný test pripravenosti na rozvojovú spoluprácu,“ uviedol Miroslav Kučera, partner Aspiro.

Rozvojmajstri neskončia pri poskytovaní tréningu: podnikateľov budú tiež aktívne presadzovať budovaním sietí kontaktov na oficiálnych predstaviteľov SR v zahraničí a Slovákov pracujúcich v cieľových inštitúciách na technickej alebo manažérskej úrovni.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.