Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko opäť v najlepšej spoločnosti

BRATISLAVA 18. novembra –

Hodnotenie rozpočtu.

Slovensko opäť v najlepšej spoločnosti

Európska komisia dnes zverejnila hodnotenie rozpočtov krajín eurozóny. Slovensko sa opätovne zaradilo medzi premiantov a rozpočet je podľa hodnotenia komisie plne v súlade s prísnymi pravidlami Paktu stability a rastu. Do skupiny najlepších spolu s nami patrí Nemecko, Luxembursko, Holandsko a Estónsko. Táto vynikajúca správa prichádza deň pred začiatkom rokovania Národnej rady o štátnom rozpočte.

Výborné hodnotenie rozpočtu dostalo Slovensko už druhý rok po sebe. „Som rád, že sme od Európskej komisie dostali aj za budúcoročný rozpočet výbornú známku a že náš rozpočet patrí medzi najlepšie spomedzi krajín eurozóny. Je to potvrdenie nášho úsilia a práce,“ uviedol podpredseda vlády SR a minister financií Peter Kažimír. Slovensko sa tak už druhý rok po sebe dostalo s návrhom rozpočtu medzi najlepšie hodnotené krajiny eurozóny.

Predkladaný rozpočet je podporený aj priaznivými výsledkami rastu slovenskej ekonomiky. Vzhľadom na jej priaznivý vývoj v ostatnom štvrťroku je možné očakávať, že ku koncu roka bude rast vyšší než plánovaných 3,2% HDP.

Všetky doteraz predkladané rozpočty boli v súlade s národnými aj európskymi pravidlami. Po úspešnej konsolidácii v rokoch 2012 -2013 sa Slovensko dostalo z procedúry nadmerného deficitu. Rozpočty na rok 2014 a 2015 boli tiež plne v súlade s európskymi pravidlami. V oboch rokoch sa to okrem Slovenska podarilo iba 3 zo 16 hodnotených krajín eurozóny.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

Odporúčané články

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa a preto netreba podceňovať prevenciu Mladí inovátori sa môžu uchádzať o grant ešte do nedele

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies