Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Schodok ŠR sa v novembri medziročne znížil

BRATISLAVA 1. decembra –

Schodok štátneho rozpočtu sa v novembri medziročne znížil o viac ako 1,1 miliardy eur.

Príjmy štátneho rozpočtu boli ku koncu novembra 2015 medziročne vyššie o 2,9 mld. eur, čo predstavuje nárast až o 27,2 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli vyššie o 1,81 mld. eur, čo je len 13,8 %. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu novembra schodok vo výške 1,18 mld. eur. Uvedené hospodárenie štátneho rozpočtu znamenalo medziročné zníženie schodku až o 1,12 mld. eur, resp. 48,7 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 1,269 mld. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 15,2 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný u dane z príjmov právnických osôb vo výške 672 mil. eur, u dane z pridanej hodnoty vo výške 579 mil. eur, a u spotrebných daní vo výške 73,1 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný u dane vyberanej zrážkou 13,4 mil. eur a u dane z medzinárodného obchodu a transakcií o 2,8 mil. eur.

Pozitívny vývoj bol zaznamenaný v rámci príjmov z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému nárastu o 2,31 mld. eur.

Pozitívne sa vyvíjali aj výdavky na obsluhu štátneho dlhu, ktoré medziročne klesli o 111 mil. eur, resp. o 9,3 %. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému nárastu o 1,64 mld. eur, s čím súvisí aj nárast zdrojov spolufinancovania vo výške 296 mil. eur.

Viac na: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=805

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MF SR: Štátny rozpočet v novembri so schodkom 981,4 mil. eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.