Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Riešenie situácie v sektore stavebníctva

BRATISLAVA 24. apríla –

Stanovisko MF SR k použitiu prostriedkov z osobitného odvodu bánk na riešenie situácie v sektore stavebníctva.

Zavedenie a použitie zdrojov z osobitného odvodu nepodlieha súhlasu, alebo inej schvaľovacej kompetencii orgánov Európskej únie alebo Európskej centrálnej banky. Stanoviská ECB majú odporúčací charakter, ako vyjadrenie sa k pripravovanej legislatívnej zmene.

Osobitný odvod, ktorý napomôže riešiť krízovú situáciu v sektore stavebníctva, je plne pod kontrolou Slovenskej republiky. Použitie osobitného odvodu je riešením pre zmiernenie dopadov vzniknutej krízovej situácie, ktorá má potenciál byť spúšťačom hlbšieho systémového zlyhania. Toto môže ovplyvniť nielen živnostníkov v prípade Váhostav-SK, ale aj sektor stavebníctva a následne bankový sektor ako najväčšieho veriteľa stavebných spoločností.

Použitím prostriedkov za prísne stanovených podmienok sa predchádza hlbšiemu systémového zlyhaniu a ohrozeniu finančného sektora ako aj stability verejných financií a prostriedkov občanov.

Veľmi dôležité je dodať, že prostriedky ktoré budú použité sa následne vrátia. To, čo sa vyťaží z pohľadávok, sa aj vráti do ŠFA.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami LANXESS predstavil inteligentné a udržateľné produkty pre polyuretánový priemysel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.