Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Problémy s meškajúcimi platbami z EK sú vyriešené

BRATISLAVA 3. mája (SITA) –

Od januára 2012 mala Slovenská republika problémy s neuhrádzaním platieb zo strany Európskej komisie. Ešte začiatkom apríla Ministerstvo financií SR evidovalo predložené a neuhradené žiadosti vo výške 267 mil. EUR, z toho po dvojmesačnej lehote vo výške 74,5 mil. EUR. Nad rámec tejto sumy neboli zo strany EK vyplatené žiadosti o platby v rámci 3 operačných programov (OP Vzdelávanie, OP Životné prostredie a OP Slovenská republika – Česká republika) vo výške 123,6 mil. EUR.

Dňa 16.04.2012 podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír na svojej prvej oficiálnej návšteve v Bruseli rokoval s komisárom pre finančné plánovanie a rozpočet J. Lewandowskim, kde bola okrem iných prediskutovaná aj otázka meškajúcich platieb zo strany EK. Výsledkom bolo uistenie komisára, že všetky platby, ktoré pre SR meškajú, nám EK uhradí do konca mája.

V súčasnosti MF SR môže s potešením konštatovať, že od stretnutia bolo na účty ministerstva financií uhradených 5 žiadostí o platbu za programy NSRR vo výške 204 mil. EUR a zároveň bola uhradená aj záverečná žiadosť o platbu poľnohospodárskeho programu predchádzajúceho programového obdobia 2004-2006 (SOP Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka – časť EAGGF) vo výške 9 mil. EUR. MF SR už neeviduje neuhradené žiadosti o platbu zo strany Európskej komisie po dvojmesačnej lehote.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kníhkupkyňa z Paríža. Žena, ktorá zmenila svet literatúry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.