Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Prezident EBOR ocenil spoluprácu so Slovenskom

BRATISLAVA 16. decembra –

Prezident EBOR Suma Chakrabarti navštívil Slovenskú republiku. So zástupcami jednotlivých rezortov a podnikateľov hovoril o súčasnej a budúcej obchodnej spolupráci a ekonomickom rozvoji krajín strednej Európy. Počas návštevy sa stretol aj s ministrom financií Petrom Kažimírom.

Aktivity banky v krajine eurozóny sa sústreďujú na sektor energetickej efektívnosti a podporu malých a stredných podnikov. Okrem toho prínosom bolo aj priame zapojenie EBOR do hlavných infraštrukturálnych projektov vrátane výstavby modernej cestnej siete. Objem operácií na Slovensku dosiahol ku dnešnému dňu cca 2 mld. eur prostredníctvom implementácie približne 125 projektov na Slovensku.

„EBOR zohrávala a stále zohráva kľúčovú úlohu v procese transformácie slovenskej ekonomiky. Za hlavný nástroj budúcej spolupráce s bankou považujem novovytvorenú štruktúru – Slovenský investičný holding, ktorý ponúka reálnu príležitosť pre
kombináciu investícií verejného a súkromného sektora. Spolupráca s EBOR, ktorá má mimoriadne skúsenosti a know-how ako prilákať financovanie súkromného sektora bude prínosom ako pre EBOR tak aj pre Slovensko“, povedal minister financií SR Peter Kažimír.

V posledných rokoch sa operácie EBOR v Slovenskej republike sústredili na podporu udržateľnosti energetického sektora. Celkovo banka mobilizovala 260 mil. eur od roku 2007 v rámci niekoľkých úspešných rámcov za účelom investícií v oblasti energetickej efektívnosti malých a stredných podnikov, spoločenstiev vlastníkov a municipalít.

„Oceňujeme výbornú spoluprácu so Slovenskou republikou, ktorá prispieva k úspešnému rozvoju krajiny prostredníctvom našej podpory energetickej efektívnosti a malého a stredného podnikania“, uviedol Suma Chakrabarti.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami TAURIS potvrdil svoje líderstvo. Na Danubius Gastro získal najviac ocenení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.