Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Poplatky za vedenie úverových účtov oddnes končia

BRATISLAVA 10. júna (SITA) –

Od dnešného dňa nemôžu banky, stavebné sporiteľne a veritelia poskytujúci spotrebiteľské úvery žiadať od klientov poplatky za vedenie úverových účtov. Zákaz poplatkov, ktorý prináša novela zákona o bankách vypracovaná rezortom financií, sa vzťahuje na poplatky splatné po 9. júni 2013. Ide o úverové účty, ktoré vznikajú na základe úverového vzťahu, ale ľuďom nič neprinášajú a sú dôležité iba pre finančné inštitúcie. Klienti bánk tak budú môcť ušetriť na poplatkoch desiatky eur ročne. Tento zákaz sa nevzťahuje na tie druhy úverov, pri ktorých je vedenie úverového účtu zmysluplné pre obidve zmluvné strany. Ide napríklad o platobný účet, bežný účet umožňujúci povolené prečerpanie, či kreditné karty. Novela zákona o bankách tiež prináša možnosť bez poplatku predčasne splatiť hypotekárny úver s variabilnou úrokovou sadzbou, ak počas predchádzajúceho roka nedošlo k zmene tejto sadzby.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

su;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SEIF.FINANCE: Všetky krypto služby na jednom mieste

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.